Kitap İmza günü davet

09 Kasım cuma saat 17.00'de Magnesia da "İçsel Yolculuklar Atlası" adındaki kitabımızın imza günümüzde sizleri yanımızda görmekten mutluluk duyarız.

Kitap İmza günü davet

09 Kasım cuma saat 17.00'de Magnesia da "İçsel Yolculuklar Atlası" adındaki kitabımızın imza günümüzde sizleri yanımızda görmekten mutluluk duyarız.

Editor: Haber Editörü
07 Kasım 2018 - 13:40

Emel Eva Tokuyan Biyografi

Eğitim fakültesi mezunudur. 20 yıldır Aktiffelsefe bünyesinde Felsefe ve Psikoloji seminerleri vermektedir. Dokuz Eylül Üniversitesi’nde, Çeşme Sağlık Festivali’nde, Konak Belediyesi Alsancak Şenlikleri’nde, Celal Bayar Üniversitesi’nde konferanslar, sunumlar ve workshoplar yapmıştır.

Küçük yaşta aldığı karate eğitimine 1999 yılında Tai Chi Chuan, 2007 yılında da Nei Kung eklemiştir. Felsefe, Psikoloji, Felsefi Savunma Sanatları konularında Türkiye’nin çeşitli illerinde eğitim vermeye devam etmektedir. Bine yakın sosyal sorumluluk projesinde aktif olarak görev almıştır. Üç yıl, bölgesel bir radyoda her gün kültür-sanat programı hazırlayıp sunmuştur. Sayısız televizyon ve radyo programına konuk olarak katılmıştır. Küçük yaşlardan itibaren hobi olarak yaptığı resim çalışmalarının oluşturduğu bir kişisel, dört karma sergi açmıştır. Amatör olarak müzik ile ilgilenmiştir. Yazıları manisainternethaber.com veaktiffelsefebornova.org/basindabiz web siteleri ve Yeni Giresun gazetesinde yayınlanmaktadır.

Kitap Arka Kapak Yazısı:

İÇSEL YOLCULUKLAR ATLASI; yolcu olduğunu hatırında tutmaya çalışan bir bakışın söyledikleri. Her şey gider, her şey geçer; geride sadece anlam ve tecrübe kalır. İnsanı anlamlı kılan biricik şey hayata kattıkları ve paylaştıklarıdır. 

 

Hepimizin içinde; dışından yansıyan görüntüleri yorumlayan, harmanlayan, işlevsel bir şeye dönüştüren bir küçük hoca, bir küçük kıvılcım vardır. Diliyorum ki İçsel Yolculuklar Atlası her birimizin içindeki o küçük kıvılcımı biraz daha büyütsün. İçimizden aydınlattığımız dünya, başka kıvılcımları da büyütmeye, dünyayı daha güzel, daha yaşanır bir hale getirmeye ilham olsun.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
MHP GRUP BAŞKAN VEKİLİ ERKAN AKÇAY'IN ASKERLİK KANUNU BASIN AÇIKLAMASI
MHP GRUP BAŞKAN VEKİLİ ERKAN AKÇAY'IN ASKERLİK KANUNU BASIN...
Midder Genel başkanı Çağ'dan sahur programı
Midder Genel başkanı Çağ'dan sahur programı