Manisa'yı Ulusala Taşımaya Hazırlar!

Marka şehir mottosuyla gönüllere taht kuran Manisa, ilk PR&Medya ve ulusal reklam ajansına kavuştu.

Manisa'yı Ulusala Taşımaya Hazırlar!

Marka şehir mottosuyla gönüllere taht kuran Manisa, ilk PR&Medya ve ulusal reklam ajansına kavuştu.

Editor: Haber Editörü
16 Ekim 2017 - 15:38

Memleketlerine duydukları aşkla uzun süredir Manisa’ya dönme planları yapan Esoes kurucuları Recep Koçak ve Hayrettin Akkayalı; stratejik algı&itibar yönetimi, marka iletişimi, dijital ve geleneksel medya projeleri geliştirip, şehrimizde yerel reklam ajansı algısını kırarak Manisa’dan tüm ülkeye ulusal standartlarda hizmet vermeye başladı. İstanbul’da sektörel kişilerden aldıkları destek ve partnerleriyle yaptıkları girişim sonucunda isimlerinden son zamanlarda çok fazla söz ettiren Esoes kurucuları, Marmara ve Kadir Has üniversitelerinden mezun oldu. Senelerce uluslararası aldıkları eğitimler ve dünya markalarıyla yaptıkları pazarlama, reklam, iş geliştirme, organizasyon, medya danışmanlığı gibi işlerde edindikleri tüm tecrübelerini memleketlerine getirerek böyle bir ajansı kurmanın haklı gururunu taşıyıp, İzmir’e de ofislerini açtılar. Manisa’nın bu sektörde bölgeye ve ulusala hakim olması için herhangi bir yatırımdan kaçınmayacaklarını dile getiren Esoes (www.esoesajans.com), markaların müşterileriyle duygusal bağ kurması sonucunda sadık müşteriyi oluşturması gerektiğini belirtiyor. Ayrıca her firmanın sıradan bir strateji yerine uzun süren hazırlık ve araştırmalar sonucunda reklam ve iletişim faaliyetlerini yapması gerektiğini vurguluyor.

 

Manisa’da reklam ve bilinirliğe ihtiyaç duyan tüm kurum ve kişilerin şehrimizde işlerini kolaylaştıracak ulusal bir ajans olmadığı için bu kişi ve kurmların İzmir ve İstanbul gibi şehirlere yöneldiğini belirten Esoes ekibi, stratejik öneme sahip Manisa’nın artık şehir dışından bu hizmetleri almasına gerek kalmadığını, dışarıdan alınan her hizmetin hem para hem zaman kaybına sebep olduğunu, bunun sonucunda hizmet alan ve hizmet veren kurumların arasında duygusal bağ kurulamadığı için stratejilerin bir yerden sonra düzenli işleyememesinden de yakındı.Bu yüzden hizmet ağını ulusal standartlara taşıyıp hem Türkçe hem İngilizce hizmet veren Esoes ekibi, ülkesel boyutta ses getiren dergilerle ve medya kuruluşlarıyla da yaptığı anlaşmalar ile hizmetlerini karşılıklı güven çerçevesinde yapıyor.

 

Tüm profesyonel ekipman ve geniş bir ekibe sahip olan Esoes, marka iletişimi, algı ve itibar yönetimi, imaj ve reklam danışmanlığı, sosyal medya ve bütünleşik iletişim yönetimi, dijital PR, kişisel ve kurumsal tanıtım ve reklam danışmanlığı, stratejik iletişim, tanıtım filmi ve ürün çekimi, pazar araştırması, gizli müşteri, anket çalışmaları, sektörel eğitimler gibi hizmetleri ulusal standartlarda veriyor. Tüm bunların haricinde baskı ve promosyon işleri, web tasarım, yazılım hizmeti de verip, bu ay içinde Manisa’daki birçok dernek ve oda ile de ‘yerel firmaları, dijital medyayla ulusala taşıma’ adında eğitimler verecek.

 

Çalışma prensipleri gereği her insanın bir marka olduğunu ama marka kişilerin bunu karşıdakine aktarmakta güçlük çektiğini, her markanın ise bir ruhu ve karakteri olması gerektiğini ama markaların herkese ulaşma isteklerinden dolayı kendilerinden ödün vermesinden dolayı büyük umutlarla kurulan firmaların bir süre sonra yanlış hedef kitle seçimi ve yanlış reklam çalışmaları sonucunda tüm işlerinin yerle bir olduğunu vurgulayan Esoes, bunun artık Manisa için yaşanmayacağını, profesyonel bir şekilde hizmet verdiklerini yaptıkları her işle gösteriyor.

 

Kasım ayı içerisinde gösterişli ve farklı bir açılışla ulusal medyada ortaya çıkıp, tanınmış isimleri ve sürpriz isimleri de bu açılışa çağıracak olan Esoes, bugünlerde Manisa protokolünden isimlerle görüşmelerine devam ediyor. Aynı zamanda Esoes’in ulusal bir reklam ajansı olduğunu gösteren en basit örnek ise Manisa’da açıldıkları gün, geçmişten gelen müşterileriyle bağlantıları sonucunda aldıkları ilk iş İstanbul’dan, ikinci iş ise İzmir’den.

 

 

Esoes ekibi, Manisa’da reklama ihtiyacı olan tüm kurum, kuruluş ve kişileri Manisa’nın en merkezi konumunda bulunan Beyazfil karşısındaki ofislerine davet edip, her gelen kişiyle de uzun uzun ilgileniyor. Büyük işler yapsa da küçük esnafa da sunduğu paketlerle de çarşı esnafı tarafından seviliyor.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
MHP GRUP BAŞKAN VEKİLİ ERKAN AKÇAY'IN ASKERLİK KANUNU BASIN AÇIKLAMASI
MHP GRUP BAŞKAN VEKİLİ ERKAN AKÇAY'IN ASKERLİK KANUNU BASIN...
Midder Genel başkanı Çağ'dan sahur programı
Midder Genel başkanı Çağ'dan sahur programı